Aktuálne informácie

NAJKRAJŠIE FOTOGRAFIE Z ÚZEMIA MAS PRE ROK 2020 UŽ POZNÁME...

image

Desiaty ročník súťaže o najkrajšiu fotografiu z územia miestnych akčných skupín (MAS) priniesol už opäť jedinečné zábery prezentujúcich to „naj“ zo slovenských regiónov.

Fotografie súťažili v kategóriách: Naša príroda, Naši ľudia, Naše tradície, Naša budúcnosť, Naše naj, Život v našej MAS a Naše kroje.

Záujem o prezentáciu v aktuálnom ročníku prejavilo 27 MAS z územia Slovenska, ktoré spolu do súťaže prihlásili 167 fotografií zaradených do tematických kategórií.

Hlasovanie na facebooku NSRV SR prebiehalo od 16. júna 2020 do 20. júla 2020 a po sčítaní všetkých platných „lajkov“ v počte 9011, sú známe najúspešnejšie zábery jednotlivých kategórií i absolútny víťaz súťaže so ziskom najvyššieho počtu hlasov resp. „lajkov“.

 

V kategórii "Naša príroda" sa umiestnila na:

1. mieste, s počtom "lajkov" 230, fotografia s názvom "Západ slnka zo Zemplínskych Hámrov", autor: Tomáš Sičák a do súťaže ju prihlásilo Občianske združenie MAS Pod Vihorlatom, o.z. 

2. mieste fotografia s názvom "Jar v Krivokláte", autorka: Helena Jáňová a do súťaže ju prihlásila Miestna akčná skupina Vršatec

3. mieste fotografia s názvom "Poézia Spiša", autor: Peter Olekšák a do súťaže ju prihlásilo Občianske združenie MAS LEV, o.z.

 

V kategórii "Naši ľudia" sa umiestnila na: 

1. mieste, s počtom "lajkov" 327, fotografia s názvom "Rozhovor v tichu", autor: Jozef Kovalík a do súťaže ju prihlásilo Občianske združenie MAS Sabinovsko, o.z.

2. mieste fotografia s názvom "Práca na záhradke", autorka: Martina Bukovská a do súťaže ju prihlásila MAS DUKLA, o.z. 

3. mieste fotografia s názvom "Naše najmilšie", autorka: Dominika Dvorská a do súťaže ju prihlásilo OZ "Partnerstvo pre MAS Dolný Liptov"

 

V kategórii "Naše tradície" sa umiestnila na: 

1. mieste, s počtom "lajkov" 454, fotografia s názvom "Furmani", autor: Ľuboš Turčik a do súťaže ju prihlásilo Občianske združenie MAS Pod Vihorlatom, o.z.

2. mieste fotografia s názvom "Pokoj v duši", autorka: Jana Brzová a do súťaže ju prihlásila MAS VITIS

3. mieste fotografia s názvom "Salašníctvo", autor: Peter Olekšák a do súťaže ju prihlásilo Občianske združenie MAS LEV, o.z.

 

V kategórii "Naša budúcnosť" sa umiestnila na: 

1. mieste, s počtom "lajkov" 223, fotografia s názvom "Deti sú naša budúcnosť", autor: Miro Kovalíček a do súťaže ju prihlásila Miestna akčná skupina Biela Orava

2. mieste fotografia s názvom "Láska na prvý pohľad", autorka: Patrícia Orlíčková a do súťaže ju prihlásila MAS Spoločenstva obcí topoľčiansko - duchonského mikroregiónu

3. mieste fotografia s názvom "Detská radosť", autorka: Klára Holodňaková a do súťaže ju prihlásila MAS DUKLA, o.z.

 

V kategórii "Naše naj" sa umiestnila na: 

1. mieste, s počtom "lajkov" 349, fotografia s názvom "Rio de Klin", autor: Michal Glonek a do súťaže ju prihlásila Miestna akčná skupina Biela Orava

2. mieste fotografia s názvom "Krása z Vršatca", autorka: Dominika Zlatošová a do súťaže ju prihlásila Miestna akčná skupina Vršatec

3. miesto fotografia s názvom "Mak", autor: Ing. Jozef Švec a do súťaže ju prihlásilo Občianske združenie pre rozvoj mikroregiónu "Požitavie – Širočina”

 

V kategórii "Život v našej MAS" sa umiestnila na: 

1. mieste, s počtom "lajkov" 124, fotografia s názvom "Leto v Aquaruthenii", autorka: Mgr. Rozália Füzériová a do súťaže ju prihlásila MAS DUKLA, o.z.

2. mieste fotografia s názvom "Turistika v našej MAS", autor: Tomáš Sičák a do súťaže ju prihlásilo Občianske združenie MAS Pod Vihorlatom, o.z.

3. mieste fotografia s názvom "Ranná káva na Lipovci", autor: Martin Babarík a do súťaže ju prihlásila Miestna akčná skupina MALOHONT

 

V kategórii "Naše kroje" sa umiestnila na: 

1. mieste, s počtom "lajkov" 618, fotografia s názvom "Anička", autorka: Renáta Kozlíková a do súťaže ju prihlásila Miestna akčná skupina CEDRON - NITRAVA

2. mieste fotografia s názvom "Časy minulé...", autor: Jaro Janíček a do súťaže ju prihlásilo Občianske združenie Poniklec - Váh

3. mieste fotografia s názvom "Hore valašku, hore hu!!!", autor: Jaroslav Mäsiar a do súťaže ju prihlásilo OZ "Partnerstvo pre MAS Dolný Liptov"

 

Absolútnym víťazom súťaže sa stala fotografia s názvom "Anička", autorka: Renáta Kozlíková, Miestna akčná skupina CEDRON - NITRAVA, s počtom "lajkov" 618.

Víťazom a umiestneným srdečne gratulujeme. Všetkým účastníkom súťaže veľmi ďakujeme za nádherné fotografie.

Miesto a termín konania slávnostného odovzdávania ocenení sa dozviete čoskoro. 

 

Fotogaléria

Partneri

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
PPA - Pôdohospodárska platobná agentúra
Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum
Agroinštitút Nitra, štátny podnik
Národné lesnícke centrum
Agrokomplex výstavníctvo Nitra, š.p.
Logo - Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka: Európa investuje do vidieckych oblastí
Logo - Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2020