Aktuálne informácie

Agrofilm 2021

Organizátori z Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra v Lužiankach už tradične prvý októbrový týždeň pripravili pre laické aj odborné publikum filmové menu plné chutí, emócií, faktov aj zábavy.

Značke „Agrofilm“ ostali tento rok verní, alebo ju práve objavili, filmári z 24 krajín, 5 kontinentov a spolu prihlásili 98 filmov. Od pondelka do soboty sa bude premietať tradične, aj online.

Spolu 44 hodín kvalitných filmových dokumentov môžu diváci sledovať online na www.agrofilm.sk a to dopoludnia, večer a pre vytrvalých je pripravený aj nočný filmový klub. Pri dodržaní všetkých protipandemických opatrení sa bude premietať aj v kinosálach a to na univerzitách v Košiciach, Zvolene, Bratislave, na NPPC v Bratislave, v synagóge v Brezne a tento rok aj mimoriadne v Múzeu TANAPu v Tatranskej Lomnici.

Ponuka je bohatá a filmári potvrdili, že atraktívne témy sa dajú nájsť aj v maštali, na poli, v lese, v mori, v pôde, či na konári. Tento rok rezonovali témy ako je zodpovedné využitie pôdy, ochrana a obnova zdrojov pre výživu, šetrné poľnohospodárstvo na veľkých lánoch, ale aj v malých záhradách, vrátane otázky či má poľovníctvo zmysel.

Online program na každý deň TU: http://agrofilm.sk/index.php/component/content/article/2-sk/127-online-2021 ONLINE premietanie TU https://vimeo.com/event/1334935

Dnes 6.10.2021 o 10:00 hod. Dávame Vám do pozornosti online Diskusné fórum Agrofilmu na tému: Pozemkové úpravy. https://vimeo.com/event/1334935 AGROFILM 2021 Agrofilm 2021 vimeo.com

Fotogaléria

Partneri

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
PPA - Pôdohospodárska platobná agentúra
Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum
Agroinštitút Nitra, štátny podnik
Národné lesnícke centrum
Agrokomplex výstavníctvo Nitra, š.p.
Logo - Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka: Európa investuje do vidieckych oblastí
Logo - Program rozvoja vidieka SR 2014 - 2020